Jak wybrać najlepszy system monitoringu GPS?

Systemy monitoringu GPS stale zyskują na popularności. Niosą one za sobą wiele korzyści, poprawiają bezpieczeństwo osobiste, ale także przyczyniają się do sporych oszczędności w biznesie. Firmy korzystające z systemów monitoringu GPS odnotowują nawet 30% zmniejszenie wydatków na paliwo. Jeśli więc zastanawiasz się nad jego zakupem, ale pogubiłeś się w ogromie istniejących ofert na rynku, to w tym artykule pomożemy Ci wybrać najlepszy system monitoringu GPS.

Czego oczekujesz od monitoringu GPS?

Poszukiwania idealnego dla nas systemu monitoringu GPS powinniśmy rozpocząć od określenia, jakie są nasze dokładne oczekiwania. Czy potrzebujemy monitoringu na użytek prywatny, zamontowanego w samochodzie osobowym w celach bezpieczeństwa, czy będzie to pojazd służbowy rozwożący asortyment po mieście i okolicznych miejscowościach, czy jednak samochód ciężarowy, robiący tysiące kilometrów miesięcznie po krajach Europy?

Aby ułatwić sobie poszukiwania i dokonać dobrego wyboru, warto odpowiedzieć na pytania:

  • Jakie będzie główne przeznaczenie monitoringu GPS? Czy na użytek prywatny, czy na potrzeby działalności?
  • Jakich opcji systemu potrzebujemy? Jeśli używamy go ze względów bezpieczeństwa w aucie prywatnym, może nie będzie nam wcale potrzebne monitorowanie spalania, poziomu paliwa w baku, czy odległości przebytej trasy w poprzednim tygodniu. Te i inne opcje równają się większym kosztom, których możemy uniknąć, jeśli określimy zawczasu swoje oczekiwania.
  • Jaka jest kwotą, którą chcemy przeznaczyć na system monitoringu GPS i czy będzie to jednorazowy montaż, czy może uzbrajać będziemy całą flotę? Jeśli mamy w planach zamontowanie monitoringu w więcej niż jednym aucie, warto poszukać ofert, które proponują rabaty w przypadku zamówień hurtowych.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze monitoringu GPS?

Istnieje wiele różnych systemów oferujących monitoring GPS i bardzo łatwo pogubić się w ich ofertach. Jeśli więc planujesz zakup urządzenia śledzącego do użytku osobistego lub biznesowego, warto rozpatrzyć poniższe kwestie:

  • Dostosowanie do rodzaju pojazdu

Systemy do monitoringu aut ciężarowych, samochodów osobistych i motocykli znacząco różnią się między sobą. Jeśli chcemy znaleźć najlepsze rozwiązanie, powinniśmy poszukać oferty specjalizującej się w danym typie pojazdów i zapewniającej funkcjonalności, które sprostają naszym oczekiwaniom.

  • Zabezpieczenia antywłamaniowe

Z uwagi na powszechność systemów monitoringu GPS, włamywacze także udoskonalili swoje sposoby na skuteczną kradzież nawet najlepiej zabezpieczonych pojazdów. Z tego względu nasz wybór powinien paść na system, który oferuje również radiową lokalizację GPS. Wówczas, nawet gdy włamywacz odetnie w naszym aucie sygnał GPS lub go wytłumi, nadal będziemy w stanie zlokalizować pojazd przy pomocy np. modułu RLOM.

  • Wsparcie producenta

Montaż systemów monitoringu GPS warto powierzyć firmie z odpowiednią renomą. Musimy mieć pewność, że system ten i platforma do jego obsługi są niezawodne i sprawdzają się w każdych warunkach. Dane, które otrzymujemy, muszą być w pełni czytelne i powinny dostarczać nam wszystkich niezbędnych informacji, takich jak położenie pojazdu, przebyta trasa, czas wykonywanych przerw, poziom paliwa w zbiorniku, czy nawet aktualna prędkość i sposób zabezpieczenia drzwi.

  • Obsługa

Panel obsługi monitoringu GPS powinien być odpowiednio zaprojektowany, aby można było z niego korzystać w pełni intuicyjnie. Duża liczba dostarczanych danych i częste aktualizacje są podstawą w dobrych systemach monitoringu GPS. Ważne również jest to, czy platforma posiada też wersję mobilną. Nie zawsze mamy dostęp do komputera, a telefon z Internetem jest w dzisiejszych czasach standardem.

Czego unikać przy wyborze systemu monitoringu GPS?

Błędem, który możemy popełnić podczas poszukiwania odpowiedniego monitoringu GPS, jest skuszenie się na oferty atrakcyjne cenowo.

Przed zdecydowaniem się na monitoring GPS odstający ceną od swojej konkurencji, warto zainteresować się komponentami, z których składa się cały jego system. Budżetowe lokalizatory GPS nie działają stabilnie, mają dużo słabszy odbiór sygnału i przekazują mniej dokładne współrzędne. Błędy systemu i przekazywanie nieprawidłowych informacji nie jest czymś, czego oczekiwalibyśmy od naszej inwestycji.

Podsumowanie

Systemy monitoringu GPS są w dzisiejszych czasach rozwiązaniem niemal niezbędnym, jeśli opieramy swoją działalność na wielu podróżujących pojazdach. Dostarczają nam one wielu pożytecznych informacji, pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy i zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo, dlatego warto poświecić trochę czasu na znalezienie w pełni odpowiadającego nam systemu.

Zapraszamy do kontaktu:

Zobacz także
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: +48 507 039 346, +48 694 281 190