POLISOLOKATY – JAK SIĘ WYCOFAĆ

Skontaktuj się z nami i uzyskaj analizę prawną swojej sprawy

Wycofaj się z nieudanej inwestycji

Polisolokaty są to pewnego rodzaju umowy ubezpieczenia na życie z funduszem kapitałowym. Zakładają one system oszczędzania przez określony czas w formie składki o charakterze miesięcznym, kwartalnym, półrocznym, itd. Polisolokaty łączą w sobie element ubezpieczeniowy oraz oszczędnościowo – inwestycyjny.

Polisolokaty mogą przybrać formę lokaty bankowej o z góry określonym czasie trwania i poziomem oprocentowania. Niektóre z nich dają możliwość bardziej ryzykownego inwestowania środków, np. w akcje i są wtedy nazwane mianem polisy z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym.

Obecnie, polisolokaty są często krytykowane, m.in. przez szereg nadużyć ze strony banków i towarzystw ubezpieczeniowych. W krótkim czasie, wielu nabywców lokat inwestycyjnych straciło spore części wpłacanych środków. Potrzebują oni pomocy prawnej, gdyż polisy lokacyjne stanowią dla nich spore obciążenie.

Jak się wycofać?

Nasza kancelaria prowadzi doradztwo we wszelkich sprawach dotyczących polisolokat. Od 2013 roku reprezentujemy klientów w sporach związanych z koniecznością uznania postanowień umownych za niedozwolone. Postanowień dotyczących m.in. opłaty likwidacyjnej, opłaty od wykupu, opłat administracyjnych za niewiążące konsumentów. Służymy kompleksową obsługą prawną w celu optymalnego rozwiązania sprawy naszego klienta.

Nasi klienci najczęściej chcą wiedzieć jak wycofać się z umowy dotyczącej polisolokaty. Oczywiście, istnieje możliwość wycofania się z takiej lokaty. Sama rezygnacja z polisy nie jest procesem skomplikowanym. Można z niej zrezygnować w ciągu 30 dni od podpisania umowy. Wypowiedzieć umowę można także przez cały okres jej trwania, jednak ubezpieczyciele często naliczali klientom opłaty likwidacyjne, celem zatrzymania określonej części rachunku.

Profesjonalna pomoc prawna

Wycofanie się z polisolokaty i odzyskiwanie z nich pieniędzy jest procesem skomplikowanym i czasochłonnym, ale możliwym. Dlatego zapewniamy profesjonalną pomoc prawną, która przyspieszy dochodzenie praw klienta. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i fachowej wiedzy pomożemy wycofać się z nieudanej inwestycji.

Jesteśmy po Twojej stronie. Uważamy, że system sprzedaży umów ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym został skonstruowany w sposób świadomie niekorzystny dla konsumenta. Zadbamy o Twoje interesy, zawalczymy o dobrą przyszłość.

ZADZWOŃ DO NAS

Adwokat Piotr Markowski
Radca prawny Piotr Michałowski

NAPISZ DO NAS


     

     

    Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: +48 507 039 346, +48 694 281 190